Ознака : пијалок

Ви Препорачуваме

8 интересни факти за еден од најстарите алкохолни пијалоци на светот!

Слободен Печат
Пивото е еден од најстарите и најпиените алкохолни пијалоци во светот. Исто така е 3-от најпопуларен напиток општо, после водата и чајот. Пивото се прави...
Лајфстајл Сцена

Мангупката Кејт: Се прикрала на забава и се опуштила со пијалок…

Igor
Војвотката малку излезе од рамката и правилата на кралското семејство па се опушти со пијалок. Тоа не би било чудно, да не влезеше низ преминот...
Секојдневие

Неверојатно вкусен мус од кафе

Igor
Неодолив спој на чоколаден крем и омилениот црн пијалак за целосно уживање… Пробајте и уживајте! Потребно е: 70 г чоколадо за готвење 4 лажички врело,...
Здравје

Ослабете 2 килограми за само 1 ден – Еве како…

Igor
Диетата трае само 1 ден, во кој може да изгубите од половина до 2 килограми, односно да се ослободите од вишокот течности насобрани во телото....
Здравје

Мака мачите со „мрзливи“ црева? Ова е лекот за вас!

Igor
За вишокот килограми, особено за оние околу стомакот, често ги обвинуваме „мрзливите“ црева кои го спречуваат согорувањето на мастите и елиминацијата на нечистотиите од организмот....
Здравје

Пијалок од само 3 состојки со неверојатна моќ за слабеење

Igor
Ако сте мислеле дека намалувањето на вашата телесна тежина е невозможна мисија, тогаш ова е вистинското време да го пробате овој неверојатен пијалок од само...