Ослабете 2 килограми за само 1 ден – Еве како…

Диетата трае само 1 ден, во кој може да изгубите од половина до 2 килограми, односно да се ослободите од вишокот течности насобрани во телото.

Напомена! Оваа диета не смеете да ја применувате подолго од 1 ден, ниту почесто од 4 пати месечно.

Внимавајте ако сте нетолерантни на млеко, ако имате проблем со бубрезите или со низок крвен притисок. Доколку страдате од некои хронични болести, задолжително консултирајте се со лекар.

Од што се подготвува пијалакот?

1,5 литри немасно млеко

2 лажици сушен зелен чај

Се препорачува чајот да го купите во билна аптека или продавници за здрава храна, затоа што филтер кесичките го немаат истиот ефект.

Подготовка

Проварете го млекото, а потоа оладете го на температура од 70 степени. Додајте ги 2-те лажици зелен чај.

Важно е млекото да биде жешко, а не само топло или млако кога во него ќе го ставите чајот.

Поклопете и оставете го чајот да отстои околу 20 минути, а потоа процедете.

Примена

Потребно е да пиете по 1 шолја од пијалакот на секои 2 часа.

Покрај тоа би требало да испиете околу 2 литри вода ако сакате ефектите да бидат посигурни.

Слични објави

НЕ СЕ ЗАЛАЖУВАЈТЕ: Ова е страшната вистина за газираните сокови

Igor

10 ИНТЕРЕСНИ ФАКТИ за подобрување на вашето здравје! (ВИДЕО)

Igor

Инфектологот Драган Делиќ открива: Најголемата мистерија на коронавирусот, еве зошто не се заразуваат сите во едно семејство!

V. T.

Кажете им збогум на тетоважите во боја! ЕУ сака да забрани одредени бои поради ризиците за здравјето

Еспресо

Диета која ќе ги „стопи“ празничните килограми

Igor

Седум предупредувачки знаци на Алцхајмерова болест

Еспресо

Остави Коментар

11 − пет =

Слични објави

СЕЗОНА НА БАГРЕМ: Направете сируп кој лечи повеќе заболувања (РЕЦЕПТ)

Igor

Уште на крајот на февруари ѝ се појавил мистериозен осип, лекарите дури сега сфатиле дека е коронавирус

Еспресо

Внимавајте: Бактерии извираат од секоја шолја за кафе!

Igor

Ве измачува болка во грлото? Ова е најбрзото решение за вас!

Igor

Работа од дома: Дали носењето пижами може да влијае на продуктивноста?

Еспресо

Познатата банана диета: Намалете 5 килограми за само две недели!

Igor