37.8 C
Скопје
18:01 - 19 јули, 2024

Ознака : 2

Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Народни верувања: Што НЕ ТРЕБА да правите на 2 ноември за да се заштитите од зло

Еспресо
Православните на овој ден се сеќаваат на великомаченикот Артеми Антиохиски. Меѓу народот, 2 ноември се нарекува ден на Артеми и се верува дека треба да...
Здравје

Ослабете 2 килограми за само 1 ден – Еве како…

Igor
Диетата трае само 1 ден, во кој може да изгубите од половина до 2 килограми, односно да се ослободите од вишокот течности насобрани во телото....