19.8 C
Скопје
05:24 - 20 јули, 2024

Пијалок од само 3 состојки со неверојатна моќ за слабеење

Ако сте мислеле дека намалувањето на вашата телесна тежина е невозможна мисија, тогаш ова е вистинското време да го пробате овој неверојатен пијалок од само 3 состојки.

Не за џабе го нарекуваат чудо за слабеење – тоа има неверојатен ефект за само месец дена. Станува збор за рецепт кој ќе му помогне на вашето тело да се ослободи од вишокот вода, ќе ја елиминира надуеноста, ќе ги разгради масните ќелии и ќе ја поттикне севкупната работа на вашиот организам со цел брзо да ги исфрлите токсините од вас.

Но, најдобро од се е фактот што најверојатно веќе ги имате потребните состојки во вашиот дом, додека за подготовка ќе ви бидат потребни само 5 минути.

Потребни состојки:

-1 лимон
-60 грама магдонос
-60 милилитри вода

Начин на подготовка и примена:

Исцедете го лимонот и исечкајте го магдонос на ситни парчиња, а потоа ставете ги во чаша и сипете врз нив вода.

Овој пијалак има најдобар ефект на празен стомак. Консумирајте по една чаша дневно, во текот од 6 дена, а потоа направете пауза од 10 дена, па почнете од почеток. Доколку започнете уште од денес, за само месец дена ќе ви треба нова гардероба бидејќи сe што имате ќе ви биде големо!

Слични објави

(Фото) Клиника „Жан Митрев“ се проширува со оддел стоматологија и нови услуги во центарот за естетска дерматологија

jasmina.kantardzieva

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Сè што треба да знаете за миоми на матката

еспресо

Откриен незгоден ефект од скапиот лек за слабеење Оземпик: „Ниедна ѕвезда не сака да зборува за тоа“

еспресо

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Уникондиларна ендопротеза на колено

Скрининг за карцином на грлото на матката, ХПВ типизација или ПАП тест?

еспресо

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Минимално инвазивен ласерски третман на враснато влакно

еспресо
Се вчитува....