25.8 C
Скопје
14:22 - 28 мај, 2024

Ознака : пиво

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Видео) Теодора Џехверовиќ „гори“ во долна облека, ама доби шише во глава

Еспресо
Згодната српска пејачка која е една од најбараните во моментов за забави, Теодора Џехверовиќ позиаше во долна облека и како во стилот на ангелите на...
СветСлајдерСцена

(Фото) Британски паб лансираше пиво „Горчлив Хари“ со исмејување на принцот (и Меган) по документарецот: „Слабо е како неговиот истоименик“

Еспресо
Британски сопственик на паб лансираше пиво кое набргу стана хит. Новото пиво е одговор на документарниот филм за принцот Хари и Меган Маркл, а се...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЛајфстајлСекојдневиеСлајдерСтил

„Сакаме пиво!“: Потрага по пиво како лов на богатство за навивачите на Мундијалот во Катар

Еспресо
Сè потешко им е на навивачите кои го следат Светското првенство во Катар да дојдат до својот омилен алкохолен пијалок. Во луксузните хотели чаша пиво...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПДестинации и Дегустации

Време е за ручек: Тајната на сочните домашни ќофтиња

М.Р.
Нема ништо поубаво од вкусно подготвени топчиња од мелено месо кои се сочни, полни со арома и вкус, а ако се испечени на скара, надополнети...
ВестиСветСлајдер

(ФОТО) ПЛАНИНАР ПРОНАШОЛ ПОТОК КОЈ МИРИСА НА ПИВО: Тестовите покажале дека нивото на алкохол во водата е 1,2%

М.Р.
Еден планинар наишол на поток кој мириса на пиво додека се движел околу островот Оаху на Хаваите. Тестовите покажале дека содржината на алкохол во водата...
ЗдравјеСемејствоСлајдер

БРЕМЕНОСТ И БЕЗАЛКОХОЛНО ПИВО: Трудници, прочитајте повеќе за овој пијалак пред да се напиете!

М.Р.
Нема сомнение дека многу луѓе го сакаат вкусот на ладно пиво. Жените кои сакаат од време на време да се почестат со овој алкохолен пијалок,...
ЗдравјеИстражувањаСлајдер

НОВО ИСТРАЖУВАЊЕ: Пивото и не е толку здраво како што мислевме

И. Т.
Пиењето пиво е омилен ритуал на луѓето низ целиот свет. Сепак, овој газиран пијалак може да предизвика голем број здравствени проблеми. Истражувањата покажуваат дека пиењето...
ЗдравјеИстражувањаСлајдер

НЕ Е СЕКОЈ ЗА ПИВО: Знаци со кои телото ви сигнализира нетолерантност на овој пијалак

M.Р.
Доколку сте љубител на пиво и уживате во неговиот вкус, а потоа чувствувате замор, чудна болка и подуеност во стомакот или вртоглавица тоа не мора...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПДестинации и ДегустацииЕспресоЖенски печатСлајдер

(ФОТО)РАЗГОВОР СО ГОРАН БАКРЕВСКИ: Појдете во Битола на домашно пивце

Еспресо
Во Битола има микро-пивара водена од браќата Горан и Марјан Бакревски, кои сега за сега произведуваат пиво за најблиските, но во блиска иднина ќе произведуваат...
Здрави навики

Имате тежок претпразничен период? Измешајте пиво и лимон и за 5 минути избришете го заморот од лицето!

Еспресо
Овие две состојки се многу моќни за убавината. Со нивното комбинирање ќе добиете се што ви е потребно за вашето лице, а да не користите...