20.8 C
Скопје
02:14 - 18 јуни, 2024

Ознака : Керол Кокс

ВестиСветСлајдер

(ФОТО) ПЛАНИНАР ПРОНАШОЛ ПОТОК КОЈ МИРИСА НА ПИВО: Тестовите покажале дека нивото на алкохол во водата е 1,2%

М.Р.
Еден планинар наишол на поток кој мириса на пиво додека се движел околу островот Оаху на Хаваите. Тестовите покажале дека содржината на алкохол во водата...