16.8 C
Скопје
23:35 - 19 мај, 2024

Ознака : ќофтиња

Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПДестинации и Дегустации

Време е за ручек: Тајната на сочните домашни ќофтиња

М.Р.
Нема ништо поубаво од вкусно подготвени топчиња од мелено месо кои се сочни, полни со арома и вкус, а ако се испечени на скара, надополнети...
Дестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

(РЕЦЕПТ) ВО МАКЕДОНИЈА, КАКО ВО КИНА: Kарактеристични свински ќофтиња кои се викаат „Глава на лав“

Еспресо
Спротивно на помислата што доаѓа кога ќе го слушнете името на јадењето, „Глава на лав“ е оброк кој се состои од големи свински ќофтиња, варени...
Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

ОД КУЈНАТА НА ТЕА: Ќофтиња полнети со моцарела, обвиткани со кромид и сланина, превкусни се!

Ј.К.Д
Започнавме убава соработка со една врвна готвачка која секое јадење го претвара во магија од вкусови – Теодора Георгиевска. Оваа извонредна мајсторка и една од највлијателните...
Дестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

(РЕЦЕПТ) НАТАША НИ НАПРАВИ ЌОФТЕНЦА ВО ДОМАТЕН СОС: Оброк што ќе ве прегрне!

Еспресо
На голема радост на сите вас – почнавме уште една прекрасна соработка со готвачка за која готвењето е уметност – Наташа Мустафа. Љубовта за готвењето...