Ознака : кинески

Хороскоп

Кинески хороскоп за среќата: Еве што ве очекува во 2020 година!

Слободен печат
Симболот на кинеската Нова година е Стаорецот, а ова ќе биде година полна изненадувања. Годината според овој хороскоп започнува на 25 јануари, а се верува...