11.8 C
Скопје
04:25 - 23 мај, 2024

Ознака : тепање

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Монструозно убиство во Србија, таткото го тепал девојчето до смрт, мајката гледала и молчела: „Распарчен ѝ е и црниот дроб“

Еспресо
Заечарската полиција го уапсила Милош Н.(24) од околината на Власотинац поради сомнение дека до смрт ја претепал својата двегодишна поќерка Петра! Лисици ѝ биле ставени...
ВестиСветСлајдер

Жените кои не биле облечени според талибанските правила биле камшикувани, тепани и навредувани

Мими Стојановска
После 20 години, Талибанците се вратија на власт во Авганистан. Светската јавност најмногу е фокусирана на шеријатскиот закон, особено на делот кој се однесува на...