28.4 C
Скопје
17:14 - 25 јуни, 2024

Ознака : забрани

Ви ПрепорачувамеСекојдневиеСлајдер

Дали е ова нормално!?! ОВИЕ 16 НЕШТА СЕ ЗАБРАНЕТИ ВО СЕВЕРНА КОРЕЈА

М. С.
Поради Ковид пандемијата, многу нешта се забранети во речиси сите држави во светот. Се жалиме дека ни е ограничена слободата и дека ни се скратени...
ВестиСветСлајдер

Најнеобичните закони во светот: Еве каде вашето магаре не смее да спие во када, каде не смеете да се појавите во оклоп или да правите замоци од песок

Еспресо
Законите се прифатени и правно обврзувачки правила кои покажуваат што е забрането, а што дозволено и ги уредуваат односите меѓу жителите и државата, но и...
ВестиСветСлајдер

Жените кои не биле облечени според талибанските правила биле камшикувани, тепани и навредувани

Мими Стојановска
После 20 години, Талибанците се вратија на власт во Авганистан. Светската јавност најмногу е фокусирана на шеријатскиот закон, особено на делот кој се однесува на...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Меган Маркл: Кралицата не може да ни забрани да го користиме брендот „Sussex Royal“

Еспресо
Меган Маркл и принцот Хари сакаат да продолжат да го користат својот бренд „Sussex Royal“ по одвојувањето од кралското семејство. Меган изјавила дека ништо правно...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Кралицата со нова шлаканица за Хари и Меган – Еве што им забрани!

Еспресо
Војводата и војвотката од Сасекс, Хари и Меган, ќе мора да се откажат и од кралскиот бренд откако одлучиле да се повлечат од дворот и...
ЛајфстајлСцена

По пијанствата, скандалите и неверствата таа му остави цел список со забрани (ФОТО)

Igor
Ќе видиме дали темпераментниот фудбалер ќе успее да се справи со овие забрани или ќе продолжи по свое. Сопругата на британскиот фудбалер Вејн Руни, 33-годишната...