17.8 C
Скопје
02:15 - 26 мај, 2024

Ознака : закони

ВестиСветСлајдер

Најнеобичните закони во светот: Еве каде вашето магаре не смее да спие во када, каде не смеете да се појавите во оклоп или да правите замоци од песок

Еспресо
Законите се прифатени и правно обврзувачки правила кои покажуваат што е забрането, а што дозволено и ги уредуваат односите меѓу жителите и државата, но и...
Секојдневие

Ова се најнеобичните правила во земјите ширум светот!

Еспресо
Старата изрека „Кога си во Рим, прави како што прават Римјаните“, се уште важи секаде, пишува Bright Side. Всушност, кога следен пат ќе патувате негде,...
Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЛајфстајл

Градот на анархијата и мирот: Во Ауровил нема политика, закони, ниту религија… (ФОТО)

Еспресо
Ауровил е градот во кој мажите и жените од сите националности можат да живеат во мир и согласност. Во овој утописки град кој се наоѓа...