20.8 C
Скопје
21:06 - 14 јуни, 2024

Ознака : казни

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Во Германија секој што ќе ја користи буквата З за поддршка на Русија ќе биде казнет до 3 години затвор!

Еспресо
Секој што ќе ја покаже буквата З со намера да ги поддржи акциите на војската на Владимир Путин може да биде казнет со парична казна...
ВестиСветСлајдер

Најнеобичните закони во светот: Еве каде вашето магаре не смее да спие во када, каде не смеете да се појавите во оклоп или да правите замоци од песок

Еспресо
Законите се прифатени и правно обврзувачки правила кои покажуваат што е забрането, а што дозволено и ги уредуваат односите меѓу жителите и државата, но и...