9.8 C
Скопје
21:14 - 20 април, 2024

Ознака : религија

СветСлајдерСцена

(Фото) „Срам да ви е, се потсмевате на црквата!“: Фановите гневни на Меган Фокс и Машин Ган Кели

Еспресо
Актерката Меган Фокс и нејзиниот вереник, музичарот Машин Ган Кели, предизвикаа бес на социјалните мрежи објавувајќи фотографии на кои се маскирани во костими на свештеник...
Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЛајфстајл

Градот на анархијата и мирот: Во Ауровил нема политика, закони, ниту религија… (ФОТО)

Еспресо
Ауровил е градот во кој мажите и жените од сите националности можат да живеат во мир и согласност. Во овој утописки град кој се наоѓа...