21.8 C
Скопје
02:37 - 5 јули, 2022

Ознака : северна кореја

Ви Препорачуваме Еспресо Слајдер

Претседателот на Северна Кореја ги „лечи“ граѓаните: „Гаргара со солена вода против коронавирусот!“

Еспресо
Гаргара со солена вода против вирусот. Ова е лекот што Ким Џонг-ун, претседателот на Северна Кореја им го предложи на граѓаните позитивни на Ковид, според...
Еспресо Женски печат Слајдер

Ковид ја тресе Северна Кореја, вакцини нема, „епидемијата е голема катастрофа“

Еспресо
Во последните дваесет и четири часа има 21 жртва со симптоми на треска, пријавени се 174.000 нови случаи. Лидерот Ким Џонг Ун зборува за „голема...
Ви Препорачуваме Еспресо Женски печат Слајдер

Шест смртни случаи од „треска“ и стотици илјади заразени по првата инфекција со Ковид во Северна Кореа

Еспресо
Пјонгјанг, еден ден откако го призна присуството на вирусот во земјата, ги соопштува првите податоци: покрај шесте смртни случаи поради неидентификувана „треска“, се појаснува дека...
Ви Препорачуваме Еспресо Женски печат Слајдер

Од каде пристигна коронавирусот во Северна Кореја? Еве ги двете претпоставки

Еспресо
Северна Кореја објави дека го открила својот прв случај на Ковид-19 од почетокот на пандемијата и државните медиуми го прогласија за „сериозна национална вонредна состојба“,...
Ви Препорачуваме Еспресо Женски печат Слајдер

По првиот случај на ковид: „Максимална вонредна состојба“ по наредба на Ким во Северна Кореја

Еспресо
По првиот случај Ковид-19, Северна Кореја комплетно се „заклучува“ по наредба на Ким: „Максимална вонредна состојба“. Врховниот лидер на азиската држава одлучи да усвои национални...
Свет Слајдер Сцена

Северна Кореја има намера да ги развие своите капацитети за нуклеарно оружје

Еспресо
Соопштение на корејскиот лидер Ким Џонг-ун за време на прославите за 90-годишнината од Армијата. Северна Кореја побрзо ќе го „зајакне и развива“ своето нуклеарно оружје....
Ви Препорачуваме Секојдневие Слајдер

Дали е ова нормално!?! ОВИЕ 16 НЕШТА СЕ ЗАБРАНЕТИ ВО СЕВЕРНА КОРЕЈА

М. С.
Поради Ковид пандемијата, многу нешта се забранети во речиси сите држави во светот. Се жалиме дека ни е ограничена слободата и дека ни се скратени...
Лајфстајл Секојдневие Слајдер Стил

ЗАМИСЛЕТЕ некој да ви забрани да носите тесни фармерки – токму тоа се случува во моментов во Северна Кореја!

ЕСПРЕСО
Иако многумина велат дека на тесните фармерки им дојде крајот, и широките „торбести“ пантолони ќе станат симболот на генерацијата З, сепак деновиве тие привлекуваат огромно...