24.8 C
Скопје
02:37 - 23 јуни, 2024

Ознака : јужна кореја

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Северна Кореја лансираше десет проектили, некои многу блиску до бреговите на Сеул, Јужна Кореја веднаш одговори со три проектили!

Еспресо
Јужна Кореја лансираше три „прецизни ракети воздух-земја“ во водите северно од меѓукорејската поморска граница, како одговор на ракетните лансирања извршени денеска од Пјонгјанг кон Јапонското...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖивотни Приказни

Бизарните навики на Ким Јонг Ун, првиот човек на Северна Кореја: Фрла милиони на харем, а „нуклеарките“ и проектилите му се најзабавни играчки

Ј.К.Д
Висок е само 165 сантиметри, но носи чевли со специјални влошки што го прават да достигне 170 см, се бори со своите 130 килограми, најголема...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатСлајдер

Нуклеарен страв од Северот во центарот на самитот меѓу Бајден и Јун во Јужна Кореја

Еспресо
Се стравува дека Северна Кореја ќе продолжи со тестовите кои се суспендирани пет години. Американскиот претседател Џо Бајден и неговиот нов јужнокорејски колега Јун Сук-Јол...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Зеленски побара оружје од Јужна Кореја, Сеул рече „НЕ“

Еспресо
Украинскиот претседател Володимир Зеленски побара од Јужна Кореја да им се придружи на земјите кои го снабдуваат Киев со воена опрема за да ги поддржат...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Уште една млада ѕвезда пронајдена мртва

Еспресо
Јужна Кореја минатата година ја потресоа низа смртни случаи на млади ѕвезди од индустријата на музиката и филмот. Денеска медиумите објавија дека Го Су Џунг,...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајл

Славната поп-ѕвезда пронајдена мртва во својот стан! Имаше 25 години, а ја следеа 6 милиони луѓе на Инстаграм

Igor
Сули, една од најпопуларните поп-ѕвезди во Јужна Кореја, почина во 25. година од животот. Полицијата соопштила дека менаџерот ја нашол пејачката мртва во нејзиниот дом...