Ознака : јужна кореја

Ви Препорачуваме Свет Сцена

Уште една млада ѕвезда пронајдена мртва

Еспресо
Јужна Кореја минатата година ја потресоа низа смртни случаи на млади ѕвезди од индустријата на музиката и филмот. Денеска медиумите објавија дека Го Су Џунг,...
Ви Препорачуваме Лајфстајл

Славната поп-ѕвезда пронајдена мртва во својот стан! Имаше 25 години, а ја следеа 6 милиони луѓе на Инстаграм

Igor
Сули, една од најпопуларните поп-ѕвезди во Јужна Кореја, почина во 25. година од животот. Полицијата соопштила дека менаџерот ја нашол пејачката мртва во нејзиниот дом...