23.8 C
Скопје
14:30 - 30 мај, 2024

Ознака : ракети

ЕспресоСлајдер

Макрон: Невозможно е да се идентификуваат одговорните за ракетниот инцидент во Полска

Еспресо
Францускиот претседател Емануел Макрон изјави дека во моментов е невозможно да се утврдат одговорните за падот на ракетите во Полска. Тој повика и на внимателност...
ЕспресоСлајдер

Северна Кореја лансираше уште 4 балистички ракети со краток дострел

Еспресо
Сеул: Пјонгјанг лансираше четири балистички ракети со краток дострел во правец на Жолтото Море. Уште едно лансирање ракети од Северна Кореја. Јужнокорејската новинска агенција Јонхап,...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Северна Кореја лансираше десет проектили, некои многу блиску до бреговите на Сеул, Јужна Кореја веднаш одговори со три проектили!

Еспресо
Јужна Кореја лансираше три „прецизни ракети воздух-земја“ во водите северно од меѓукорејската поморска граница, како одговор на ракетните лансирања извршени денеска од Пјонгјанг кон Јапонското...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатСлајдер

САД ќе испрати ракетни системи со поголем дострел кои Зеленски ги бара, пресвртница во политиката на Бајден?

Еспресо
Вашингтон се подготвува да испрати помоќно оружје во Украина како дел од новиот пакет што ќе биде лансиран следната недела, отркива Си-Ен-Ен повикувајќи се на...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСветСлајдерСцена

Русите симулирале напади со ракети со нуклеарни капацитети

Еспресо
Вежби со 100 војници и во услови на радијација. Руските сили вежбале симулирани напади со проектили способни да носат нуклеарни боеви глави во западната енклава...