Ознака : самоубиство

Ви Препорачуваме Свет Сцена

Внукот на легендарниот Елвис Присли изврши самоубиство на 27-годишна возраст!

Еспресо
Синот на Лиса Мари Присли, Бенџамин Кио пронајден е мртов, пишуваат странските медиуми. Музичарот, инаку внук на легендарниот Елвис Присли почина во неделата во Калабасас,...
Свет Слајдер Сцена

Се бореше на децата да не им остави ниту цент, а синот не го ни запозна: Холивудскиот продуцент Стив Бинг изврши самоубиство

Еспресо
Познатиот милионер Стив Бинг изврши самоубиство, јавуваат британските медиуми. Славниот продуцент, кој зад себе има бројни успеси и соработки со големи имиња од светот на...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Две години по самоубиството, се огласи мајката на Авичи! (ФОТО)

Васко Спасоски
Тим Берглинг, познат како Диџеј Авичи беше шведски музичар, продуцент и диџеј кој на 20 април 2018 година изврши самоубиство. Имаше само 28 години, а...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Џулија Робертс е повторно мета на критики поради самоубиството на нејзината сестра!

Еспресо
Џулија Робертс (52), која важи за една од омилените актерки во Холивуд, талентирана дама која ужива во славата, деновиве се соочува со сериозни обвинувања. Џулија...
Лајфстајл

Били Ајлиш откри дека размислувала за самоубиство: Мислев дека нема да живеам повеќе од 17 години (ВИДЕО)

Еспресо
Младата поп пејачка, освојувач на пет Греми награди и миленик на сегашните генерации, 18-годишната Били Ајлиш, изјави дека до неодамна размислувала за самоубиство. Минатата година...
Свет Сцена

Се обесија близнаци кои учествуваа во познато „ријалити“: Во шумата било пронајдено и проштално писмо (ФОТО)

Васко Спасоски
Браќата близнаци, Били и Џо Смит (32) кои учествуваа во британското ријалити „My Big Fat Gipsy Wedding“, се обесиле во шума, а покрај нивните тела...
Ви Препорачуваме Лајфстајл

Славната поп-ѕвезда пронајдена мртва во својот стан! Имаше 25 години, а ја следеа 6 милиони луѓе на Инстаграм

Igor
Сули, една од најпопуларните поп-ѕвезди во Јужна Кореја, почина во 25. година од животот. Полицијата соопштила дека менаџерот ја нашол пејачката мртва во нејзиниот дом...
Секојдневие

Имала повеќе од 100 љубовници, а еден ден по породувањето сакала да се убие: Фаталната Брижит Бардо (ФОТО)

Igor
Кога 19-годишната Брижит Бардо во 1953 година се појавила на плажата во Кан за време на филмскиот фестивал, целиот свет застанал и ја гледал. Французинката...
Лајфстајл Сцена

Без коментар: Српската пејачка Дуња пред еден ден остана без татко, а веќе се слика по гаќички за на Инстаграм (ФОТО)

Igor
Контроверзната српска пејачка Дуња Илиќ не престанува да ја шокира јавноста со своите постапки. Пред три дена таа на својот профил на Инстаграм најави дека...
Лајфстајл Сцена

Српска пејачка проба да се самоубие, не се знае што се случува со неа (ФОТО)

Igor
Контроверзната пејачка Дуња Илиќ, која веќе некое време живее во Италија, направила хаос во медиумите објавувајќи во живо на Инстаграм дека испила многу таблети и...