Славната поп-ѕвезда пронајдена мртва во својот стан! Имаше 25 години, а ја следеа 6 милиони луѓе на Инстаграм

Сули, една од најпопуларните поп-ѕвезди во Јужна Кореја, почина во 25. година од животот. Полицијата соопштила дека менаџерот ја нашол пејачката мртва во нејзиниот дом во близина на Сеул.

Причината за смртта сè уште не е прецизно утврдена, но се шпекулира дека е самоубиство.

Оваа ѕвезда на Инстаграм ја следеа скоро 6 милиони луѓе, а беше членка на популарниот бенд F(х) сè до 2015 година, кога ја напушти групата за да се фокусира на актерската кариера.

Од друга страна, се ширеа гласини дека ја напуштила музичката сцена откако долго се борела со навредите и злоставувањето на друштвените мрежи.

Instagram

Сули била блиска пријателка со поп-пејачот Џонгин, кој во 2017 година си го одзема животот на 27-годишна возраст.

Сули беше прилично контроверзна и позната како некој без влакна на јазикот. Повеќепати во јавноста беше критикувана поради слободното однесување и бидејќи не носела градник. Првата таква фотографија се појави на нејзиниот инстаграм-профил во мај 2016 година, по што таа се соочи со бројни критики и лоши коментари.

Минатиот месец нејзините гради „случајно испаднаа“ за време на вклучување во живо на Инстаграм, што повторно предизвика негодување во конзервативната Јужна Кореја.

Instagram

Слични објави

Девојчето кое остана исто: На Оливера Балашевиќ годините не ѝ можат ништо (ФОТО)

Igor

Крвав ден на заљубените: Хрватската старлета Ава Карабатиќ претепана! Погледнете како изгледа нејзиното лице! (ФОТО)

Васко Спасоски

Првата дама во елегантна розева креација во посета на Словенија (ФОТО)

Igor

Сека Алексиќ непрепознатлива: Пејачката драстично ослабе (ФОТО)

Еспресо

Ким и Кортни Кардашијан ги поделија мислењата на експертите со овие невообичаени комбинации! (ФОТО)

Еспресо

Нема подобар задник на македонската естрада: Љупка веќе ја нарекуваат македонската Џенифер Лопез (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

3 × четири =

Слични објави

„Морам да најавам дека сме бремени“: Рики Мартин и сопругот го очекуваат четвртото дете

Igor

Никогаш не излегуваат од мода: Како да ги комбинирате белите панталони (ФОТО)

Еспресо

Коментарот на ЛЕПА БРЕНА под сликата на синот стана вистински интернет-хит (ФОТО)

Igor

Ќерката на познатиот пејач Драган Којиќ – Кеба заврши зад решетки! (ФОТО)

Васко Спасоски

Позната адвокатка ги „запали“ социјалните мрежи (ФОТО)

Igor

Коронавирусот убива само во мал број случаи! Главен симптом е сувата кашлица, а еве што друго му прави вирусот на организмот

Еспресо