Ознака : манекенката

Свет Слајдер Сцена

Манекенката која го носеше називот „Тело“ открива: Еве што „јадев“ за да ја одржувам линијата! (ФОТО)

Еспресо
Сите зборуваа како моделот Ел Макферсон има тело со совршени пропорции… Откако се појави на модната писта, Ел Мекферсон беше најбараната манекенка. Ја нарекуваа „Тело“....
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Манекенката непрепознатлива: Што се случило со најсексапилната жена во светот? (ФОТО)

Еспресо
Фановите се прашуваат што и се случило… Тајра Бенкс во 90-те години владееше на модната сцена и важеше за една од најубавите и најзгодни манекенки...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Плус сајз манекенката откри зошто морала да ја крие бременоста на работа (ФОТО)

Еспресо
Ешли Греам, една од најпознатите плус-сајз манекенки на својот Инстаграм профил откри зошто на работа морала да ја крие својата бременост. Работела до третото тромесечје,...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Најпознатата плус сајз манекенката ги објави првите фотографии од новородениот син (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо
Две ипол недели откако на свет го донесе своето прво дете, Ешли Грејам објави црно-бели фотографии од него. На социјалните мрежи сподели две фотографии на...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Манекенката која е позната по облините позираше гола, фановите не можат да се нагледаат (ФОТО)

Еспресо
Британската манекенка која светската слава ја стекна благодарение на своите облини во последните денови на Инстаграм ги почасти своите фанови со неколку голи кадри кои...
Лајфстајл Сцена

Манекенката ја променила фризурата: Непрепознатлива со новиот стил (ФОТО)

Igor
Покрај тоа што е позната како некој кој со години експериментира со модата, манекенката Кара Делевињ сака да ја менува и фризурата. Иако најдобро ја...
Лајфстајл Сцена

Поради својот заштитен знак ДОБИВА СМРТНИ ЗАКАНИ (ФОТО)

Igor
Манекенката Софија Хаџипантели е најпозната по своите веѓи или својата веѓа која всушност и ја прослави. На нејзините фотки можат да се пронајдат различни коментари –...
Лајфстајл Сцена

Манекенката Дејана ја заскокотка фантазијата на мажите (ФОТО)

Igor
Српската манекенка Дејана Живковиќ позираше во предизвикувачко издание. Таа веќе долга низа години важи за една од најатрактивните модели, а со новата фотографија го оправда...
Лајфстајл Сцена

Се породи манекенката Катарина Ивановска – се роди Кира (ФОТО)

Igor
Катарина Ивановска, една од најубавите Македонки, која е популарен модел кој зад себе има светска кариера, по вторпат стана мајка. Среќната вест на социјалната мрежа...
Лајфстајл Сцена

„Дебела, омажи се за бел човек!” Плус-сајз манекенката добила ужасна порака, па ја објавила (ФОТО)

Igor
“Најди мозок и омажи се за добар бел човек и имај бели деца, а не црни со твојот мајмунски маж”, било напишано во мејлот кој...