13:46 - 19 април, 2024

Ознака : бременоста

БалканСлајдерСцена

Фрањо Ласиќ: Сопругата во деветтиот месец од бременоста доби корона, за среќа се заврши како што треба

Еспресо
Популарниот хрватски актер Фрањо Ласиќ (66) повторно се оствари во улогата на татко, откако неговата сопруга Милена (35) му роди син. Гостувајќи во една емисија,...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Во бременоста дојде до дури 110 килограми: Џесика Симпсон успеа да се врати во топ форма, а нејзиниот тренер открива како! (ФОТО)

Еспресо
Иако целиот свет неодамна зборуваше за промената која ја направи Адел, Џесика Симпсон исто така постигна неверојатни резултати откако по бременоста успеа да ја врати...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Плус сајз манекенката откри зошто морала да ја крие бременоста на работа (ФОТО)

Еспресо
Ешли Греам, една од најпознатите плус-сајз манекенки на својот Инстаграм профил откри зошто на работа морала да ја крие својата бременост. Работела до третото тромесечје,...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Кејт Мидлтон: Мачнините за време на бременоста постојат и во кралското семејство

Еспресо
За време на 40-минутниот разговор за поткастот „Среќна мајка, среќно дете“ војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон изјави дека го доживеала тоа што и многу други...
СветСцена

Најпознатата плус сајз манекенка во осмиот месец од бременоста се фотографираше целосно гола (ФОТО)

Слободен печат
Најпознатата плус сајз манекенка во светот Ешли Греам ужива во бременоста, а дека на своето тело е погорда отколку било кога докажуваат и разголените фотографии...