17.8 C
Скопје
01:13 - 26 мај, 2024

Ознака : тренер

СветСлајдерСцена

(Фото) Која е новата љубов на Жизел Бундхен: На романтична вечера со тренерот по џиу-џицу

Еспресо
Пред две недели, преку нивните профили на Инстаграм, Жизел Бундхен и Том Брејди го објавија крајот на бракот: „До оваа одлука дојдовме спогодбено и со...
ЕспресоСлајдер

Збогум Доне – почина Андон Бошковски еден од најдобрите македонски тренери

Еспресо
Синоќа ненадејно на 47 години почина Андон Бошковски, еден од најпознатите ракометни тренери во земјава. Оваа тажна вест ја соопшти Ракометната федерација на Македонија. „Со...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖивотни ПриказниСлајдер

РАЗГОВОР со Давид Дејвис: „Ми требаа две години да го научам македонскиот јазик, а кога пристигнавме тука децата веднаш рекоа – Ајде да јадеме плескавица!“  

Кате Божиновска
Давид Дејвис како дебитант во тренерските води се појави во Скопје во 2014 година благодарение на Раул Гонзалез и беше негов асистент четири години. Дејвис...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатЖивотни ПриказниСлајдер

Интервју со Дарко Радуловиќ, тренерот со добро срце и шампионски менталитет: Во „новата ера“ на МЗТ се чувствувам повторно како дома

А.А.
Невозможно е да се опише надвор од кошаркарскиот контекст, едноставно кошарката му го има определено животот, начинот на функционирање и размислување, станува и легнува со...
Ви препорачуваме на СПЕспресоЖенски печатЗдравјеИнтервјуСлајдер

(РАЗГОВОР) САЊА ЃОРЃЕВА, ТРЕНЕР ЗА СПИЕЊЕ НА БЕБИЊА И ДЕЦА: Не нишкајте ги дечињата и не заспивајте ги со цицање!

Марија Гегоска
Спиењето е интегрален дел од развојот на човекот. Често знаеме да го одложиме или занемариме и да не му ја укажеме почитта која ја заслужува....
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Во бременоста дојде до дури 110 килограми: Џесика Симпсон успеа да се врати во топ форма, а нејзиниот тренер открива како! (ФОТО)

Еспресо
Иако целиот свет неодамна зборуваше за промената која ја направи Адел, Џесика Симпсон исто така постигна неверојатни резултати откако по бременоста успеа да ја врати...