18.8 C
Скопје
14:18 - 3 март, 2024

Ознака : андон бошковски

ЕспресоСлајдер

Збогум Доне – почина Андон Бошковски еден од најдобрите македонски тренери

Еспресо
Синоќа ненадејно на 47 години почина Андон Бошковски, еден од најпознатите ракометни тренери во земјава. Оваа тажна вест ја соопшти Ракометната федерација на Македонија. „Со...