Ознака : сајз

Ви Препорачуваме Свет Сцена

Најпознатата плус сајз манекенката ги објави првите фотографии од новородениот син (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо
Две ипол недели откако на свет го донесе своето прво дете, Ешли Грејам објави црно-бели фотографии од него. На социјалните мрежи сподели две фотографии на...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Се породи најпознатата плус сајз манекенка – Животот ни се промени! (ФОТО)

Анита Митровска
Плус сајз моделот Ешли Грем и нејзиниот сопруг, режисерот Џастин Ервин во саботата добија син. Два дена уживаа со бебето во тајност, а потоа среќната...
Свет Сцена

Најпознатата плус сајз манекенка во осмиот месец од бременоста се фотографираше целосно гола (ФОТО)

Слободен печат
Најпознатата плус сајз манекенка во светот Ешли Греам ужива во бременоста, а дека на своето тело е погорда отколку било кога докажуваат и разголените фотографии...
Лајфстајл Сцена

Плус сајз блогерка ја КОПИРА СЕКОЈА КОМБИНАЦИЈА на Меган Маркл: Нејзиниот Инстаграм профил е ЧИСТА ИНСПИРАЦИЈА (ФОТО)

Igor
Не е тајна дека жените масовно го копираат стилот на Меган Маркл. Меѓутоа, оваа блогерка тоа го прави на сосема поинаков начин. Кејти Стурино (36),...
Лајфстајл Сцена

Бремената Ешли се снимала потполно гола: Се обидувам да го сакам своето тело (ФОТО+ВИДЕО)

Igor
Плус сајз манекенката Ешли Грем кон средината на август откри дека го чека првото дете. Веста ја сподели на 9-годишнината од брак со сопругот Џастин...
Лајфстајл Сцена

И пречи што во Сплит нема лифтови: Плус сајз модел со жешки фотки од Хрватска (ФОТО)

Igor
Популарната новозеландска инфлуенсерка и плус сајз манекенка Рили Хемсон ужива во Хрватска. На Инстаграм, каде ја следат 150.000 луѓе, редовно објавува како ужива на плажите...
Лајфстајл Сцена

„Дебела, омажи се за бел човек!” Плус-сајз манекенката добила ужасна порака, па ја објавила (ФОТО)

Igor
“Најди мозок и омажи се за добар бел човек и имај бели деца, а не црни со твојот мајмунски маж”, било напишано во мејлот кој...
Секојдневие

Нова плус-сајз манекенка која со своите фотки во костим за капење го „разгоре“ Инстаграм (ФОТО)

Igor
„Pretty Little Thing“, познатиот бренд на костими за капење, ја ангажирал плус сајз манекенката Ирена Дрези за својата нова кампања. Ирена носи конфекциски број 44/46...