Плус сајз блогерка ја КОПИРА СЕКОЈА КОМБИНАЦИЈА на Меган Маркл: Нејзиниот Инстаграм профил е ЧИСТА ИНСПИРАЦИЈА (ФОТО)

Не е тајна дека жените масовно го копираат стилот на Меган Маркл. Меѓутоа, оваа блогерка тоа го прави на сосема поинаков начин.

Кејти Стурино (36), популарната американска модна блогерка на својот блог “The 12ish” ја застапува тезата дека плус сајз жените можат да носат се што ќе посакаат.

Како голема инспирација секогаш ја наведува Меган Маркл, а копира и други познати личности, со цел да докаже дека се што им стои на нив, добро му прилега и на некој со поголем број на килограми.

Слични објави

4 неодоливи летни фустани: Ги прикриваат недостатоците и совршено и стојат на секоја жена! (ФОТО)

Igor

Ќе доживеат СУДБИНСКА ЉУБОВ: Крајот на мај им носи среќа на ОВИЕ хороскопски знаци

Igor

Погледнете како легендата на Милан ужива меѓу ајкулите (ФОТО)

Igor

Есенска рутина: Што треба да промените во вашата нега на кожа

Igor

Џулија Робертс е веќе две децении во брак, но почетокот бил ужасен!

Еспресо

Порно актерка вети: Ќе спијам со оној што ќе открие вакцина против коронавирусот! (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

3 × три =

Слични објави

Задникот во преден план: Најтетовираната Македонка објави жешка фотографија (ФОТО)

Igor

Штрудла со афион

Igor

Брзи палачинки

Igor

ЈА ИЗМЕШАА СО ХОЛИВУДСКА ДИВА: Оваа позната пејачка откри интересна случка од Прага

Igor

Софче Џорлева го победи коронавирусот – Нејзиниот син со порака до сите кои се уште не веруваат дека тој постои!

Еспресо

Најдебелото дете на светот со 192 килограми: Арја Перман загуби 108 килограми, а еве како изгледа сега (ВИДЕО)

Еслресо