21.8 C
Скопје
18:17 - 30 мај, 2024

Ознака : новиот

Секојдневие

Светот збудале по новиот трик против комарци – Еве како конечно да се спасите од нив! (ВИДЕО)

Еспресо
Комарците и мувите во лето се вистински кошмар и често знаат да ни го расипат уживањето во ноќните часови, а дури и спиењето. Но доколку...
Филм и ТВ

„40 години од Роки“: Сталоне како наратор во новиот документарен филм (ВИДЕО)

Еспресо
Обожавателите први ќе го видат досега неоткриениот материјал. Објавен е новиот документарен филм под називот „40 години од Роки“ (40 Years of Rocky), кои ги...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Еспресо
Српскиот актер Андрија Милошевиќ не престанува да ги развеселува сите со своето комично однесување во овие тешки моменти на пандемија на коронавирусот. Тој од карантин...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Силвестер Сталоне запрепасти многумина со новиот изглед (ВИДЕО)

Еспресо
Силвестер Сталоне со заминувањето во пензија си даде одмор на себе си, а се повеќе се забележува и дека годините полека но сигурно го стигнуваат....
Дестинации и ДегустацииЛајфстајл

Новиот раскош во одморалиштето „Six Senses Yao Noi“ (ФОТО)

Еспресо
„Six Senses Yao Noi“ одморалиштето, сега во својата понуда има реновирана премиум еднособна вила, наречена „The View“ која ви е достапна 365 дена во годината....
СветСцена

Пристигна новиот член во семејството Бекам (ФОТО)

Еспресо
Ова е новиот сладок член на Бекамови! Овие празници семејството Бекам се зголеми за уште еден член, малиот кокер шпаниел Саг. Поранешната пејачка и фудбалерот веќе имаат две...
ЛајфстајлСцена

Манекенката ја променила фризурата: Непрепознатлива со новиот стил (ФОТО)

Igor
Покрај тоа што е позната како некој кој со години експериментира со модата, манекенката Кара Делевињ сака да ја менува и фризурата. Иако најдобро ја...
Секојдневие

Се за НОВИОТ ТРЕТМАН ЗА ПОДМЛАДУВАЊЕ кој засекогаш ќе го ИСФРЛИ БОТОКСОТ ОД УПОТРЕБА

Igor
Инекциите од ботокс и филери за лекување на брчките наскоро би можеле да станат минато. Услов е новиот третман кој е тестиран на глувци и...
ЛајфстајлСцена

Џиџи Хадид има нов дечко: Убавицата го улови Господинот совршен! (ФОТО)

Igor
Американските медиуми пишуваат дека младата убавица успеала во она за што сонуваат сите девојки. Откако и стави крај на четиригодишната врска со пејачот Зејн Малик,...
ЛајфстајлСцена

Се огласи поранешната сопруга на новиот дечко на Лејди Гага (ФОТО)

Igor
Откако пејачката и актерка Лејди Гага е фотографирана како разменува бакнежи со инженерот за звук Дан Хортон, на социјалните мрежи се огласи и неговата поранешна...