20.8 C
Скопје
20:58 - 14 јуни, 2024

Ознака : провокација

СветСлајдерСцена

(Видео+Фото) Мадона со провокативна фотосесија и интервју: „Сакам да ги провоцирам луѓето и да ги разбудам; Ги терам жените да мислат дека не мора да живеат во машки свет“

Еспресо
Мадона учествуваше во провокативна фотосесија за списанието Paper и даде интервју во кое изјави дека сака да ги провоцира луѓето, а исто така зборуваше и...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Руските медиуми ја оспоруваат победата на оркестарот Калуш: „кукавичка провокација“, „политички натпревар“, „театaр“

Еспресо
Меѓу различните реакции за победата на Украина на Евровизија 2022, речиси сите позитивни, се издвојува портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова, која...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

За малку ќе ѝ испаднеа градите: Сораја со деколте до папокот го запре здивот на спротивниот пол! (ФОТО)

Еспресо
Сораја Вучелиќ секојдневно ги радува своите фанови со провокативни фотографии на друштвените мрежи, а овој пат со својата постапка ги изненади сите. Сораја е позната...
ЛајфстајлСцена

Се огласи поранешната сопруга на новиот дечко на Лејди Гага (ФОТО)

Igor
Откако пејачката и актерка Лејди Гага е фотографирана како разменува бакнежи со инженерот за звук Дан Хортон, на социјалните мрежи се огласи и неговата поранешна...
ЛајфстајлСцена

НЕ ИМ СЕ ДОПАДНАЛЕ СЕДИШТАТА: Претставниците на Исланд ќе поднесуваат жалби до Израел

Igor
Контроверзниот бенд од Исланд, Хатари, кој привлече внимание на Евровизија со настапот, но и со знамињата на Палестина, по враќањето дома ќе поднесува жалба до...
ЛајфстајлСцена

Исланд со провокација на Евросонг, обезбедувањето веднаш реагираше (ФОТО+ВИДЕО)

Igor
Исланд ја искористи Евровизија за протест против израелската окупација на палестински територии. Членовите на исландските претставници на Евровизија ги држеа во раце шаловите со боите...
ЛајфстајлСцена

Новиот спот на „Рамштајн“ предизвика бурни реакции кај публиката

Igor
Германскиот хард-рок бенд објави нова песна и видео-запис и за помалку од 24 часови постигна гледаност од над 6 милиони прегледи на Јутјуб. Иако фановите...