Tag : исланд

Лајфстајл Сцена

НЕ ИМ СЕ ДОПАДНАЛЕ СЕДИШТАТА: Претставниците на Исланд ќе поднесуваат жалби до Израел

Igor
Контроверзниот бенд од Исланд, Хатари, кој привлече внимание на Евровизија со настапот, но и со знамињата на Палестина, по враќањето дома ќе поднесува жалба до...
Лајфстајл Сцена

Исланд со провокација на Евросонг, обезбедувањето веднаш реагираше (ФОТО+ВИДЕО)

Igor
Исланд ја искористи Евровизија за протест против израелската окупација на палестински територии. Членовите на исландските претставници на Евровизија ги држеа во раце шаловите со боите...
Лајфстајл Сцена

ЕВРОВИЗИЈА 2019: Вулверин од Финска, „Фроузен“ на дрога, секти, садо-мазо од најлошиот кошмар!

Igor
Заврши првото полуфинале од Евровизија 2019, а оваа вечер ја обележаа и неколку контроверзни настапи. Најконтроверзен и најморничав настап имаше исландската група „Хатари“, кои полуголи...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian