Исланд со провокација на Евросонг, обезбедувањето веднаш реагираше (ФОТО+ВИДЕО)

Исланд ја искористи Евровизија за протест против израелската окупација на палестински територии.

Членовите на исландските претставници на Евровизија ги држеа во раце шаловите со боите од Палестина додека беа во фокусот на главната камера. Тие ги виореа знамињата за време на соопштувањето на бројот на поените кои тие ги добија од публиката. Нивниот потег беше проследен со свирежи од голем дел од присутните во салата во арената Експо.

Претставниците на Исланд овој потег го направија со цел јасно да го изразат своето противење кон израелската окупација на Палестина и да укажат на кршењето на човечките права во оваа земја за што и претходно многу пати говореле.

Интересен момент беше тоа што после само неколку секунди откако тие ги кренаа шаловите од Палестина, им пријде еден член од обезбедувањето и им ги одзема.

Слични објави

Принцот Хари и Меган Маркл објавија слики од крштевката на синот Арчи (ФОТО)

Igor

Му ги покажа голите гради на играчот и доби забрана за на сите стадиони (ВИДЕО)

Igor

Вистинска празнична бајка: Ова се најубаво украсените градови во светот (ФОТО)

Слободен печат

Храна што не треба да ја греете откако еднаш е зготвена

Igor

Четири „бјути“ навики од кои треба да се ослободите пред 30-тата

Igor

Зошто Никол Кидман и УДИРАЛА ШЛАКАНИЦИ на својата мајка? (ВИДЕО)

Igor

Остави Коментар

единаесет + три =

Слични објави

Шарлиз Терон: Веќе 10 години сум сингл

Igor

Актерката префрлена во болница по сообраќајната несреќа: Автомобилот заврши на покрив (ВИДЕО)

Igor

ЦЕЦА ПОВТОРНО ЕКСПЕРИМЕНТИРА: Со ОВАА промена ги изненади сите обожаватели

Igor

Ефикасни вежби: Како подбрадокот засекогаш да исчезне? (ВИДЕО)

Igor

Доминго поднесе оставка од Операта на Лос Анџелес

Igor

По кратко боледување почина актерот Бен Крос на 72-годишна возраст

Еспресо