Tag : Тел Авив

Лајфстајл Сцена

Колку чини и кој го финансира настапот на Мадона на Евровизија?

Igor
По неколку месеци исполнети со шпекулации, конечно е потврдено дека Мадона ќе настапи во една од паузите на финалето на Евросонг. Мадона е придружувана од...
Лајфстајл Сцена

Мадона се „журкаше“ во Тел Авив

Igor
Кралицата на поп музиката Мадона, која ќе пее како гостин во финалето на „Евровизија-2019“ вечерва, синоќа посети ноќен клуб во Тел Авив. Папараците го проследија...
Лајфстајл Сцена

ЕВРОВИЗИЈА 2019: Вулверин од Финска, „Фроузен“ на дрога, секти, садо-мазо од најлошиот кошмар!

Igor
Заврши првото полуфинале од Евровизија 2019, а оваа вечер ја обележаа и неколку контроверзни настапи. Најконтроверзен и најморничав настап имаше исландската група „Хатари“, кои полуголи...
Лајфстајл Сцена

Евровизија 2019: ТАМАРА прошета на портокаловиот тепих

Igor
Како што се наближува првата полуфинална вечер, така се зголемува и еуфоријата. Вчера (недела, 12 мај 2019) сите 41 натпреварувачи присуствуваа на гламурозниот настан „Портокалов...
Лајфстајл Сцена

ПОЧНУВА ЕВРОВИЗИСКАТА ТРЕСКА: Тамара замина во Тел Авив

Igor
Тамара Тодевска денеска пристигнува во престолнината на Израел, каде во Тел Авив ќе настапи во втората полуфинална вечер на Евровизија. На вчерашната прес-конференција таа откри...
Лајфстајл Сцена

ЕВЕ ЗОШТО Тијана нема да патува заедно со Тамара на Евровизија

Igor
Откако Тијана се појави во официјалниот спот на песната „Proud“, многумина очекуваа дека таа заедно со сестра си ќе се појави на евровизиската сцена во...
Лајфстајл Сцена

Познато под кој реден број ќе настапи Тамара во Тел Авив

Igor
Нашата претставничка на Евровизија ќе настапи во втората полуфинална вечер, на 16 мај, под реден број 17. Во истата полуфинална вечер се Ерменија, Ирска, Молдавија,...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian