Колку чини и кој го финансира настапот на Мадона на Евровизија?

По неколку месеци исполнети со шпекулации, конечно е потврдено дека Мадона ќе настапи во една од паузите на финалето на Евросонг.

Мадона е придружувана од тим од повеќе од 60 луѓе и според најновите информации на ЕБУ ( European Broadcasting Union) ќе го изведе својот најнов сингл „Future“ заедно со раперот Куаво во арената „Експо“ во Тел Авив.

Настапот на поп-кралицата ќе чини 1,35 милиони долари, а ќе биде платен од Израелско-канадскиот-еврејски билионер Силван Адамс.
Финансиската поддршка Адамс ја дава како дел од неговата нова фондација посветена на промоцја на Израел во светот преку меѓународни настани.

„Евровизија е масивна работа, но не е многу позната во Северна Америка. Ја побаравме Мадона за да се обидеме да му додадеме малку сјај на настанот и да поттикнеме поголем интерес.“, изјавил Адамс за магазинот  “From the Grapevine”.

БОНУС ВИДЕО

Евровизиски скандали

Слични објави

Борис Новковиќ доби ќерка со 26-годишната Ирис

Igor

Кого провоцира Карлеуша со овие еротски видеа? (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

Поединци со визија: Интересни факти за луѓето родени во јуни

Igor

Горд татко: Синот на познатиот челист, Лука Сулиќ, тргна по стапките на татко му (ФОТО)

Igor

Какви здолништа се „маст хев“ за оваа есен (ФОТО)

Igor

ПРОДИЏИ ПОВТОРНО СНИМААТ: Продолжуваат и по смртта на Кит

Igor

Остави Коментар

седумнаесет + деветнаесет =

Слични објави

Уживаат во Шпанија: Габана раскинал со Долче, па си нашол нов дечко (ФОТО)

Igor

Адел по разводот целосно ужива во животот (ФОТО)

Igor

Ѓорѓе Давид: Веќе трет ден сум во болница, ги чекам резултатите од тестот за коронавирус

Еспресо

Бизарната љубов на Салвадор Дали и Гала: Таа го направи и го уништи! (ФОТО)

Еспресо

Кинескиот град Шенжен забрани јадење на кучиња и мачки!

Еспресо

Евергрин вечер со Дац и Александар во Антички театар

Еспресо