ПОЧНУВА ЕВРОВИЗИСКАТА ТРЕСКА: Тамара замина во Тел Авив

Тамара Тодевска денеска пристигнува во престолнината на Израел, каде во Тел Авив ќе настапи во втората полуфинална вечер на Евровизија.

На вчерашната прес-конференција таа откри дека на сцената ќе носи смарагдно зелен фустан, креација на дизајнерот Александар Ношпал.

Нејзиното семејство не замина со неа, тие настапите ќе ги следат на телевизија.

Тамара ќе ја изведе песната „Proud“ на сцената на израелскиот „Експо центар“, а на сценскиот настап работи со тим од Шведска.

Слични објави

Фановите ја прашаа зошто го прави тоа, таа не одговори: Емина Јаховиќ се шминка и за во теретана! (ФОТО)

Васко Спасоски

Поранешната снаа на Бекамови ужива на Ибица

Еспресо

Хороскоп за 02 септември 2019, понеделник (ВИДЕО)

Igor

Зошто Финска е идеална за живот: 11 работи што ги прават Финците најсреќен народ на светот!

Еспресо

Трите најчудни сличности на партнерите во долга врска

Igor

Зоро, Попај и Шерлок Холмс биле вистински личности!

Еспресо

Остави Коментар

1 × три =

Слични објави

Принцезата Шарлот ќе го прослави петтиот роденден, откриено како ќе учествува и кралицата

Еспресо

Како со помош на лимон да го решите проблемот со сува кожа?

Igor

Во панталони пред матичар? – Пристигна нова мода! (ФОТО)

Igor

Тања Савиќ ја објави најпровокативната фотографија досега (ФОТО)

Васко Спасоски

Рафаел Надал утре се жени! Папараците ја опседнаа Мајорка, местото на венчавката е вистински рај! (ФОТО)

Igor

Ќе ви се насолзат очите: Весна Бејби не сака да се сети на утрото, 16 октомври, 2007 година (ФОТО)

Igor