Познато под кој реден број ќе настапи Тамара во Тел Авив

Нашата претставничка на Евровизија ќе настапи во втората полуфинална вечер, на 16 мај, под реден број 17.

Во истата полуфинална вечер се Ерменија, Ирска, Молдавија, Швајцарија, Летонија, Романија, Данска, Шведска, Австрија, Хрватска, Малта, Литванија, Русија, Албанија, Норвешка, Холандија и Азербејџан.

На 14 мај ќе се одржи првата полуфинална вечер во која ќе настапат Кипар, Црна Гора, Финска, Полска, Словенија, Чешка, Унгарија, Белорусија, Србија, Белгија, Грузија, Австралија, Исланд, Естонија, Португалија, Грција и на Сан Марино.

Оваа година нема да учествуваат Бугарија и Украина.

Тамара на 7 мај ќе ја има првата проба со песната „Proud“ на сцената на „Експо центарот“ во Тел Авив.  Сценскиот настап се подготвува во консултација со тим од Шведска, а за стајлингот на Тамара ќе се погрижи дизајнерот Александар Ношпал.

Тамара на Евросонг 2019 ќе настапува под името Северна Македонија.

Слични објави

КАКО ГО ЗАПОЗНАВ ПАРТНЕРОТ: Сара Мејс откри дека со Димитар се „фатиле“ на емисија, ама се криеле (ФОТО)

Igor

Плус сајз манекенката откри зошто морала да ја крие бременоста на работа (ФОТО)

Еспресо

„Изгледаш неубаво“, Си се уништила“: Дуа Липа на критика на фановите (ФОТО)

Igor

СЕ ВРАТИ ВО КОСОВО: Живееше во една соба, а сега купи имот од чија цена ќе ви се сврти

Igor

Се бореше на децата да не им остави ниту цент, а синот не го ни запозна: Холивудскиот продуцент Стив Бинг изврши самоубиство

Еспресо

Анастасија се исели од семејната куќа: Ќерката на Цеца фатена како внесува куфери во друга зграда (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

три × 1 =

Слични објави

Вистинската причина за несогласувањето помеѓу војвотките Кејт и Меган излезе на виделина: Тоа ѝ беше најтешко да го прифати!

Еспресо

Хју Грант за борбата со коронавирусот: Ја пикнав главата во корпата за отпадоци за да почувствувам нешто!

Васко Спасоски

Емотивна песна на Тајзи: „Сине мој те чека многу пот и борба, многу ку*ви и дрога“! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Почина легендарниот блуз и кантри пејач Кени Роџерс (ВИДЕО)

Еспресо

Сопругата на српски фудбалер се јави од Италија: Децата не сум ги видела 15 дена, а вие сте… (ФОТО)

Васко Спасоски

Кајмакоски доби сериозна конкуренција: Неговата поранешна сопруга сними песна и провокативен спот (ВИДЕО)

Igor