36.8 C
Скопје
12:20 - 18 јули, 2024

Готвачот Гордон Ремзи стана татко по петти пат

Популарниот британски готвач и неговата сопруга Тана станаа родители по петти пат.

Среќната вест Ремзи ја објави на Инстаграм. Бременоста на Тана тие ја чувале во тајност, бидејќи пред две години изгубија бебе во петтиот месец.

„По три Бафта награди и една Еми, конечно освоивме и Оскар. Ве молам да му посакаме добредојде на Оскар Џејмс Ремзи, кој се роди денеска во 12:58 часот, за време на ручек“, напиша готвачот во описот на фотографијата.

Слични објави

Анџелина Џоли го моли Бред Пит: „Прекини ги судските случаи“

еспресо

Ќерката на шеикот од Дубаи го остави сопругот преку Инстаграм: „Драг мажу, додека си зафатен со други жени…“

еспресо

Мајката на Шенен Доерти ја прекина тишината, за првпат по смртта на нејзината ќерка: Невозможно е да се прочита без солзи

еспресо

Нови детали за врската на Џони Деп со Русинката: „Не сакаат етикети на дечко и девојка“

еспресо

(Видео) „Камен“ пијана ја пее американската химна пред полн стадион: Пејачката призна и најави лекување против порокот

еспресо

(Фото) Голема прослава во семејството Ѓоковиќ: Братот на Новак го слави 29. роденден

еспресо
Се вчитува....