20.8 C
Скопје
20:58 - 14 јуни, 2024

Ознака : Евровизија 2019

ЛајфстајлСцена

РЕДОСЛЕД на настапите во финалето на Евровизија 2019

Igor
Како и финалистите од првото полуфинале и „победниците“ од второто полуфинале, имаа прес-конференција на која е утврдено во кој дел од финалето ќе настапуваат. Од...
ЛајфстајлСцена

ЕВРОВИЗИЈА 2019: Вулверин од Финска, „Фроузен“ на дрога, секти, садо-мазо од најлошиот кошмар!

Igor
Заврши првото полуфинале од Евровизија 2019, а оваа вечер ја обележаа и неколку контроверзни настапи. Најконтроверзен и најморничав настап имаше исландската група „Хатари“, кои полуголи...
ЛајфстајлСцена

Евровизија 2019: Дали бројот 17 ќе ѝ биде среќен на ТАМАРА?

Igor
Вечерва ќе се одржи втората квалификациска вечер на 64. Евровизија. Како и првата вечер, емитувањето во живо почнува во 21.00 часот, а овојпат на сцената...
ЛајфстајлСцена

Евровизија 2019: ТАМАРА блесна и на втората проба (ФОТО)

Igor
Тамара Тодевска, нашата претставничка на овогодинешната Евровизија што ќе се одржи од 14 до 18 мај во Израел, и по втората проба добива само позитивни...