Евровизија 2019: Дали бројот 17 ќе ѝ биде среќен на ТАМАРА?

Вечерва ќе се одржи втората квалификациска вечер на 64. Евровизија. Како и првата вечер, емитувањето во живо почнува во 21.00 часот, а овојпат на сцената ќе настапат 18 кандидати.

Покрај 18 земји кои се натпреваруваат, во второто полуфинале ќе гласаат и трите челна од „Големата петорка“: Обединетото Кралство, Германија и Италија.

Вечерва како 17-та ќе настапи и нашата претставничка Тамара Тодевска со песната „Proud“.

Учесници на второто полуфинале се следниве:
Ерменија: Србук – Walking out
Ирска: Сара мактернан – 22
Молдавија: Ана Одобески – Stay
Швајцарија: Лука Хени – She got me
Летонија: „Карусел“ – That night
Романија: Естер Пеони – On a sunday
Данска: Леонора – Love is forever
Шведска: Џон Лундвик – Too late for love
Австрија: Паенда – Limits
Хрватска: Роко – The dream
Малта: Микела Паче – Chameleon
Литванија: Јуриус Векленко – Run with the lions
Русија: Сергеј Лазарев – Scream
Албанија: Јонида Малиќи – Ktheju tokës
Норвешка: „КеииНО“ – Spirit in the sky
Холандија: Данкан Лоренс – Arcade
Северна Македонија:Тамара Тодевска – Proud
Азербејџан: Чингиз – The truth

Слични објави

Саша Ковачевиќ само по бела крпа на себе! Една обожавателка му пиша: „Силувај ме“ (ФОТО)

Васко Спасоски

И ТИТО му бил фан: Кирк Даглас во Југославија прокоцкал 100.000 долари за една ноќ (ВИДЕО)

Еспресо

Брутални изјави на д-р Хаус што ќе ве освестат, но и ќе ве насмеат: Ако никој не ве мрази, очигледно правите нешто погрешно!

Еспресо

Викендот е пред вас, доста со сексот набрзина! Зачинете го со овие 3 работи!

Igor

„Јас и Луна ја сакаме позата 69“: Момчето на малечката Џогани раскажа детали од спалната соба (ФОТО)

Igor

Кога е време да дадете отказ и да си заминете?

Еспресо

Остави Коментар

6 + тринаесет =

Слични објави

Една од најпознатите фитнес-инфлуенсерки ја покажа неверојатната 3-годишна трансформација! (ВИДЕО)

Еспресо

Вкусно и здраво: Дали сте пробале омлет со коприви?

Igor

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП: Љубовни разочарувања, паузи, неизвесност

Igor

СЕВЕРИНА И ИГОР ЗАВРШИЛЕ ВО ПОЛИЦИЈА ЗАРАДИ МИЛАН: По сослушувањето побегнале од земјата?!

Igor

Секси Дона од „Чувари на плажата“ на 51 години се соблече скроз гола и се поли со… (ФОТО)

Васко Спасоски

Песната „Radio Ga Ga“ слави 36-ти роденден: Дали знаевте дека во неа се зборува за Черчил и инвазија на Марсовци? (ВИДЕО)

Еспресо