21.8 C
Скопје
03:24 - 15 јули, 2024

Евровизија 2019: ТАМАРА блесна и на втората проба (ФОТО)

Тамара Тодевска, нашата претставничка на овогодинешната Евровизија што ќе се одржи од 14 до 18 мај во Израел, и по втората проба добива само позитивни коментари.

eurovision.tv

Тамара ќе настапува 17-та во втората полуфинална вечер во четврток на 16 мај.

eurovision.tv

На сцената ќе биде сама, а зад неа ќе има шест нејзини рефлексии.

Фустанот е креација на Александар Ношпал.

Слични објави

Шенен Доерти беше подготвена за нејзината смрт однапред: „Не парите, туку остануваат спомените…“

еспресо

(Фото) Српската убавица Нина Сеничар и ѕвездата на „Топ ган“ станаа родители по вторпат

Еспресо

(Фото) Има 76 години и неверојатно тело! Српската дизајнерка Верица Ракочевиќ покажа како изгледа во костим за капење!

Еспресо

Почина актерката Шенон Доерти, по долгата борба со ракот

Еспресо

Каде била Меланија Трамп за време на обидот за атентат на сопругот: Еве ги деталите

еспресо

(Видео) Обид за атентат на Доналд Трамп: Се промени рејтингот на поранешниот американски претседател

еспресо
Се вчитува....