23.8 C
Скопје
19:12 - 28 септември, 2023

ЕВЕ ЗОШТО Тијана нема да патува заедно со Тамара на Евровизија

Откако Тијана се појави во официјалниот спот на песната „Proud“, многумина очекуваа дека таа заедно со сестра си ќе се појави на евровизиската сцена во Тел Авив.

Но, за време на гостувањето во емисијата „Б со точка“ Тијана откри дека нема да оди во Израел.

Објаснување за ваквата одлука даде самата Тамара:

– Тијана е една од најважните личности во мојот живот и без нејзината љубов и поддршка јас не би била тоа што сум сега. Ќе остане во Белград со ќерка ми Хана. Синот Дарен за време на фестивалот ќе биде во Гевгелија со семејството на мојот сопруг – појасни Тодевска, наведува Женски магазин.

Слични објави

Нокаут и Брејк ја носат својата акустична магија во Македонската Филхармонија

Еспресо

(Фото) Анџелина Џоли поаѓа во нова насока поради децата: „Ова е потфат на самохрана мајка, децата ме научија да живеам поинаку“

Еспресо

(Фото) Селена Гомез во суперсекси издание „уловена“ во Париз: На средба со Бруклин Бекам

Еспресо

Шер го организирала киднапирањето на синот: Само за да не се смири со снаата, но завршил на клиника за рехабилитација

Еспресо

(Видео) Последната необјавена песна на Шинејд О’Конор се појави во драма на Би-би-си: Потресна како и нејзиниот живот

Еспресо

Марија Шерифовиќ сепак не е бремена, но прашува: „Кој најмногу ви оди на нерви?“

Еспресо
Се вчитува....