Евровизија 2019: ТАМАРА прошета на портокаловиот тепих

Како што се наближува првата полуфинална вечер, така се зголемува и еуфоријата. Вчера (недела, 12 мај 2019) сите 41 натпреварувачи присуствуваа на гламурозниот настан „Портокалов тепих“ во центарот на Тел Авив.

„Фантастично си поминав на Портокаловиот тепих. Ова сум јас и мал дел од мојот тим“, напиша Тамара Тодевска на нејзиниот инстаграм-профил.

БОНУС ВИДЕО:

ЕВРОВИЗИЈА: Потсетете се на сите македонски претставници

 

Слични објави

Одржан првиот концерт во чест на култните ЕКВ, роден Џејмс Блант и уште неколку настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Еспресо

Спејко е најлајкуван маж за ова лето, погледнете зошто (ФОТО)

Igor

Ја напушти Македонија пред седум години! Погледнете како изгледа денес Александра Пилева ! (ФОТО)

Igor

И ТИТО му бил фан: Кирк Даглас во Југославија прокоцкал 100.000 долари за една ноќ (ВИДЕО)

Еспресо

ЛЕПА БРЕНА откри што е заслужно за нејзиното витко тело (ФОТО)

Igor

Сиена Милер: Стајлинг во духот на 70-те (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

четиринаесет − три =

Слични објави

Меган и Хари си најдоа нов дворец во Лос Анџелес: Соседи им се Род Стјуард и Силвестер Сталоне

Еспресо

Лесна и превкусна чоколадна панакота

Igor

Пласидо Доминго позитивен на коронавирусот: Кашлам и имам треска, ве молам бидете внимателни!

Еспресо

Перфектно деловно издание на кралицата Летиција: Стајлинг и удобни чевли за кои ќе се зборува (ФОТО)

Igor

Вкусна овошна тестенина со мед, банани и ореви

Igor

Сенидах објави фотка и собра преку 70.000 лајкови: Овој нејзин стајлинг ќе го копираат сите девојки! (ФОТО)