26.8 C
Скопје
14:08 - 25 мај, 2024

Ознака : луксузниот

Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЛајфстајл

Патуваме во Кенија – Погледнете го луксузниот ресорт Laikipia Plateau Segera Resort (FOTO)

Еспресо
Сместен во самото срце на Кенија, во регионот кој е нaречен „Laikipia Plateau Segera“, овој луксузен рај ви ги нуди сите погодности и удобности кои...
Дестинации и ДегустацииЛајфстајл

Новиот раскош во одморалиштето „Six Senses Yao Noi“ (ФОТО)

Еспресо
„Six Senses Yao Noi“ одморалиштето, сега во својата понуда има реновирана премиум еднособна вила, наречена „The View“ која ви е достапна 365 дена во годината....
ЛајфстајлСцена

Ѕирнете во луксузниот дом на Новак и Јелена Ѓоковиќ проценет на 9 милиони долари (ФОТО)

Igor
Ова удобно катче како од соништата е идеален простор за повеќечлено семејство. Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ во 2017 година купи фантастичен дом со прекрасен...
ЛајфстајлСцена

Вељко Ражнатовиќ со фото најави ВАЖЕН НАСТАН, но откри и важен детаљ од ЛУКСУЗНИОТ ДОМ на Дедиње (ФОТО)

Igor
Светлана Цеца Ражнатовиќ го реновираше својот дом на Дедиње, односно му додаде спа центар каков отсекогаш сакала во своето топло огниште. Покрај сауната, просторот за...