24.8 C
Скопје
09:20 - 24 јуни, 2024

Ознака : кенија

Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЛајфстајл

Патуваме во Кенија – Погледнете го луксузниот ресорт Laikipia Plateau Segera Resort (FOTO)

Еспресо
Сместен во самото срце на Кенија, во регионот кој е нaречен „Laikipia Plateau Segera“, овој луксузен рај ви ги нуди сите погодности и удобности кои...
Секојдневие

Го фатила мажот како ја изневерува па го продала на љубовницата за 15 евра (ФОТО)

Еспресо
Жена од Кенија го привлече вниманието на странските медиуми откако, наводно, го продала мажот на жената со која ја изневерувал за само 1700 кениски шилинзи...