Ѕирнете во луксузниот дом на Новак и Јелена Ѓоковиќ проценет на 9 милиони долари (ФОТО)

Ова удобно катче како од соништата е идеален простор за повеќечлено семејство.

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ во 2017 година купи фантастичен дом со прекрасен поглед на океан.

Новак Ѓоковиќ пред две години купи луксузен стан со поглед на плажата во Мајами, каде таа година требаше да учествува на турнеја.

Овој неверојатен објект се наоѓа во стамбениот комплекс „Eighty Seven Park“ на обалата на Мајами Бич. Совршено е за семеен живот. Има три спални соби, три бањи… Прозорите се од подот до плафонот и Ноле со семејството може да ужива во спектакуларниот поглед на Атланскиот океан, заливот, паркот и градот. На располаѓање им се и два приватни базени, спа центар, сауна, фитнес центар, бар…. Комплексот го проектираше славниот архитект Ренцо Пјано.

– Бев воодушевен со неверојатна услуга, ексклузивниот пристап до паркот, панорамскиот поглед на копното и морето… Моето семејство ќе има совршен живот овде. Воодушевен сум од дизајнот на оваа зграда, изјави Ѓоковиќ.

Ѓоковиќ овој стан го чинел 8,9 милиони долари.

Квадратурата на становите во комплексот се движи од 130 до 650 квадратни метри.

Цените се движат од 1,6 до неверојатни 45 милиони долари за пентхаус.

профимедиа
профимедиа
профимедиа
профимедиа
профимедиа
профимедиа
профимедиа
профимедиа
профимедиа
профимедиа
профимедиа
профимедиа
профимедиа
профимедиа
профимедиа

 

Слични објави

Преку ден ВО ШТАЛА, навечер на МОДНА ПИСТА: Кој е овој згоден ветеринар?

Igor

Васил Гарванлиев ја претстави Mакедонија на евровизискиот настан „Europe Shine a Light“: Вечерва сите сме победници!

Еспресо

Селма Блер храбро зборува за својата болест

Igor

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ фотографиите на Џулијан Хоуг за “Women’s Health”: Танцот е мојата супермоќ

Igor

Никогаш не излегуваат од мода: Како да ги комбинирате белите фармерки (ФОТО)

Igor

Енрике Иглесијас и Ана Курникова добија ќеркичка: Парот објави први фотографии од своето трето дете (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

деветнаесет + деветнаесет =

Слични објави

Тамара Тодевска ја „дувна“ сцената во Тирана со нејзината најнова песна (ВИДЕО)

Igor

Псевдонимите на познатите

Igor

Снимка за која сите зборуваат: Преубавата Русинка ја скршила ногата на бина, но продолжила да пее! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Сајмон Кауел закрепнува по шестчасовната операција на ’рбетот: Огромна среќа го спасила од траен инвалидитет

Еспресо

После 15 години откриено како Анџелина Џоли го завела Бред Пит: Имала посебна тактика!

Еспресо

Кои ЗГОДНИ МАКЕДОНКИ се во филм?!

Igor