Ја повикале веднаш да се симне на рецепција! Старлетата ја чекало изненадување од 65.000 евра! (ВИДЕО)

Сораја Вучелиќ го прослави својот 33 роденден на една гламурозна забава во Виена, каде ги собрала своите најдобри пријатели, а славеничката добила скапоцен подарок од анонимен додворувач.

Имено, неколку часа пред гламурозната прослава на роденденот, Сораја добила скапоцен дијамантски часовник од марката „ролекс“, чија вредност е 65.000 евра – изјавил извор близок на старлетата.

 

View this post on Instagram

 

#ready

A post shared by Sara (@sorajavucelic) on

– Сораја долго ја планираше роденденската забава и сакаше да ги угости своите пријатели, а за прославата го избра еден од најлуксузните ресторани во австриската престолнина. Долго до детал ја планирала забавата и воопшто не штедела пари за да ги угости своите пријатели.

Денови пред прославата Вучелиќ добивала подароци од своите пријатели. Меѓутоа, еден гест посебно ја воодушеви.

 

View this post on Instagram

 

@rolex #amazing

A post shared by Sara (@sorajavucelic) on

– Сораја беше сместена во еден од најскапите и најлуксузни хотели во Виена и на денот на роденденот ја пречека големо изненадување. Во еден момент ја повикаа да се симне на рецепција, бидејќи пристигна подарок за неа – раскажува изворот.

– Ја пречека огромен букет рожи и кутија во која беше часовникот. Станува збор за најновиот модел на дијамантски часовник од марката „ролекс“, чија вредност е 65.00 евра. Подарокот е од многу богат додворувач, кој веќе долго време е заљубен во неа, а се работи за бизнисмен кој живее во Америка. Покрај подароците, имало и честитка на која пишувало: „Дијаманти за најубавиот дијамант“, со што таа остана без текст – кажува изворот и додава:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sara (@sorajavucelic) on

– Сораја љубезно се пофали со подарокот, а како знак на благодарност таа го носеше на забавата. Инаку, тој бизнисмен е заљубен во Сораја и веќе долго време и дава подароци, но таа се уште не е подготвена да влезе во врска со него.

Слични објави

КОЛКУ ПОСТАРИ, ТОЛКУ ПОЗГОДНИ: Познати лица кои со годините изгледаат сè подобро (ФОТО)

Igor

Ирина Шајк: Чувствував дека сум заробена во погрешно тело

Слободен печат

Се мажи Сораја: Еве на кого е забрането да дојде на свадбата! (ФОТО)

Еспресо

Какви кучиња, мачки, папагали… Домашните миленичиња на Сталоне се вистински хит! (ВИДЕО)

Igor

Ј.К. тврди: Личност со име Врањеш О. е виден во автомобил пред мојата куќа, ја известив полицијата! (ФОТО)

Васко Спасоски

Градите на Лоба сакаат да „рипнат“ надвор: Пејачката во бел тесен корсет (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

15 − 2 =

Слични објави

5 нешта кои секој задолжително треба да ги побара во љубовната врска

Igor

Бајковито: Кога ќе видите каде живее Лидија Вукичевиќ, ќе се заљубите во нејзиниот дом веднаш (ФОТО)

Еспресо

Од Миконос на журка во Скопје – Chris IDH за старт на Intermezzo Music Rituals

Igor

Дневен хороскоп: Девиците ќе ја пронајдат сродната душа, Јарците ги очекува авантура

Igor

Џеј Ло го покажа задникот во Египет и публиката ја почасти со „поза за паѓање во несвест“ (ФОТО)

Igor

ТРИ ЗБОРОВИ кои ве опишуваат, според хороскопскиот знак

Igor