24.8 C
Скопје
14:55 - 30 мај, 2024

Ознака : трик

ЛајфстајлРетроСекојдневиеСлајдерСтил

Мало трикче за магија во домот: Еве како вештачката елка да ја направите миризлива

Еспресо
Повеќето кај нас украсуваат вештачка новогодишна елка, но постојат и оние кои преферираат природна. Доколку веќе сте накитиле вештачка елка, а сакате да ја почувствувате...
Дестинации и Дегустации

Тајната на квалитетното солило: Сирењето купено од продавница може да добие уникатен вкус со малку труд

М.Р.
За да се подготви сирење, потребна е мајсторија. Дури и да успеете во тоа, треба да знаете дека неговото чување е еднакво важно како и...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

(ВИДЕО) КУЧКАТА ЛОЛА КОРИСТИ НОКШИР: Сон на секој кој станува рано наутро да го прошета своето куче!

М.Р.
Лола е прекрасна кучка која може да ја заврши целата „работа“ на нокшир. Верувале или не, тоа постои.   View this post on Instagram  ...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Големата мистерија за СЕРГЕЈ ШОЈГУ: Пак се појавува на видео со Путин, но се случува нешто многу чудно!

Еспресо
Сергеј Шојгу му се врати на Путин? Мистеријата за судбината на рускиот министер за одбрана, еден од двајцата најблиски луѓе до Владимир Путин кои решија...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

ПОДМОЛЕН ТРИК СО КОЈ ОМИКРОН СЕ ШИРИ: Како прикриен воин, новиот коронавирус останува скриен во клеточните ѕидови и еве како се шири

Еспресо
Американските научници пронајдоа клучен чекор кој објаснува зошто ширењето на новиот коронавирус е толку ефикасно и зошто се спротивставува на човечкиот имунитет. Како точно КОВИД-19...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

(ВИДЕО) СУПЕР ИДЕЈА: Како лесно да завиткате подарок без да користите селотејп!

Еспресо
Го живееме најубавиот период од годината, време на празници, а со тоа и на дарување. Ако сте избрале подарок за саканата личност и сакате сами...
ЛајфстајлСлајдерСтил

НЕОБИЧЕН ТРИК КОЈ ЌЕ ВЕ ВООДУШЕВИ: Хулахопките ќе ви траат многу подолго

И. Т.
Модните експерти велат дека постои одличен трик кој ги штити хулахопките од кинење, открива „The Sun“. Постапката е следна – прво натопете ги, па ставете...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

(ВИДЕО) ЌЕ ВИ ЗАШТЕДИ ВРЕМЕ И НЕРВИ: Трик за безо и лесно поставување светилки на елката

И. Т.
Новогодишните и божиќните празници се ближат, а со нив доаѓа и возбудата за украсување на домот. Иако кај многумина буди чувство на радост и возбуда,...
СветСлајдерСцена

ХОЛИВУДСКИ ТРИК: Актерот Дакс Шепард содели необичен трик со кој успева брзо да ги заспие децата

Ирена Трајкова
Холивудската актерска двојка Дакс Шепард и Кристен Бел се родители на две деца, а актерот неодамна откри трик со кој секогаш успева експресно да ги...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

СУПЕР ТРИК: Како брзо и лесно да се ослободите од непријатните дамки и мирисu „вовлечени“ во облеката

И. Т.
Има ли нешто полошо од тоа да имате грди дамки на вашата омилена кошула или маица и ќе вдишете мирис на пот? Ако и вие...