16.8 C
Скопје
04:28 - 20 мај, 2024

Ознака : линијата

СветСлајдерСцена

Манекенката која го носеше називот „Тело“ открива: Еве што „јадев“ за да ја одржувам линијата! (ФОТО)

Еспресо
Сите зборуваа како моделот Ел Макферсон има тело со совршени пропорции… Откако се појави на модната писта, Ел Мекферсон беше најбараната манекенка. Ја нарекуваа „Тело“....
Здрави навики

Тренинг креиран посебно за жените во 50-те: Со овие вежби ќе ја доведете линијата до совршенство! (ВИДЕО)

Еспресо
Со текот на годините телото се менува, а вежбите кои давале резултати во 20-те, нема да имаат ист ефект кога ќе наполните 50 години. Фитнес...
СветСцена

Музичката дива ги истакна градите во претесен фустан, фановите ја критикуваа за линијата (ФОТО)

Еспресо
Сопственичката на мегахитот „All I Want For Christmas Is You”, Мараја Kери (50) се појави на премиерата на филмот „A Fall From Grace” во Њујорк,...
ЛајфстајлСцена

Актерката вака ја одржува линијата во СЕДМАТА ДЕЦЕНИЈА (ВИДЕО)

Igor
Славната актерка Мелани Грифит (61) на својот Инстаграм профил објави видео во кое покажа со кои вежби ја одржува својата совршена линија. Иако има повеќе...