20.8 C
Скопје
19:25 - 23 мај, 2024

Ознака : летен

Секојдневие

Кели Брук го носи најудобниот летен модел на фустан: Секоја жена треба да го има! (ФОТО)

Еспресо
Лесниот материјал е спас од жештините, а поради памучниот материјал и лежерниот крој ќе ви биде максимално удобно… Британската манекенка, актерка и водителка Кели Брук...
Дестинации и Дегустации

Совршен летен оброк: Полнети пиперки со сирење! (РЕЦЕПТ)

Igor
Сјаен рецепт за летниот ручек. Многу се вкусни и брзо се подготвуваат. Наместо да користите ориз и месо, прилагодете си го овој рецепт за тропските...
ЛајфстајлСцена

Лозано објави нов летен хит на еден ден пред неговиот голем концерт во Охрид (ВИДЕО)

Igor
На само еден ден пред неговиот голем концерт закажан за на 2-ри август на стадионот “Билјанини извори” во Охрид, најголемата музичка ѕвезда во Македонија, Влатко...
Секојдневие

Ќе го обожавате: Ова е водечкиот летен тренд кога станува збор за џинсот! (ФОТО)

Igor
Токму ова парче тексас е она што ви е потребно за ова лето… Конечно дојде ред и џинсот да ја заземе водечката улога во светот...
Здрави навики

Дали смеете да го користите млекото за сончање кое ви останало од лани?

Igor
Време е на летни одмори. Покрај цената на аранжманот, треба да се размисли и за дополнителните трошоци: нов костим за капење или истиот од лани?...
Секојдневие

Идеален ручек според стар рецепт: Пробајте го со овој додаток! (РЕЦЕПТ)

Igor
Доколку се уште не сте се одлучиле што да подготвите денес за ручек, ова е нашиот предлог… Ова е идеален летен и лесен ручек според...
Секојдневие

Нов летен тренд: Различно обоени нокти! (ФОТО)

Igor
Инстаграм стана социјална мрежа која ги диктира трендовите. Овој пат тоа е новиот тренд – rainbow nails, во силни или пак нежни суптилни тонови. Нема...
Секојдневие

Летен адут: 8 начини да носите сламен шешир во секоја прилика

Igor
Шеширот не е само за сончање на плажа, туку може да биде и најубав детал покрај сите летни комбинации. Сламените шешири се одличен и речиси...