15.8 C
Скопје
07:07 - 22 мај, 2024

Ознака : Температура

Ви ПрепорачувамеЗдравјеЛајфстајлСекојдневиеСемејствоСлајдер

Што сѐ мора да содржи патничката аптека за да летувате без грижи

Еспресо
Лековите пакувајте ги во оригиналната амбалажа со приложените упатства за пациентот. Спакувајте сѐ со здравствената книшка или патничкото осигурување, ако планирате патување во странство. За...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Славчо Попоски најавува пороен дожд, проверете кога конечно ќе нè огрее сонце

Еспресо
– Денес времето во Македонија ќе биде променливо облачно со умерен до засилен ветер од северен правец, најизразен Долж Повардарието. Попладне локално ќе биде нестабилно...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ НАЈАВУВА: Време за по кратки ракави, еве кога!

Еспресо
– Како што најавивме, и во следните денови времето во Македонија ќе се задржи стабилно, суво и сончево со мала локална облачност. Ќе биде и...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ НАЈАВУВА: Многу снег, еве колкава снежна покривка ќе има!

Ј.К.Д
– До крајот на денов и вечерва времето ќе биде облачно и СТУДЕНО со повремени врнежи претежно од снег. На планинските места снежната покривка же...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневие

СЛАВЧО ПОПОСКИ НАЈАВУВА: Студ и врнежи од дожд и снег, проверете кога!

Ј.К.Д
– За време на овој викенд времето во Македонија ќе биде претежно облачно и СТУДЕНО со повремени врнежи кој ќе бидат претежно од снег, додека...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ ПРОГНОЗИРА: Какво време ќе имаме викендов?

Ј.К.Д
– Денес времето во Македонија ќе биде променливо облачно со слаб до умерен ветер од променлив правец. Попладне и кон крајот на денот ќе има...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ НАЈАВУВА: Нови врнежи од дожд и снег, еве кога!

Ј.К.Д
– Како што најавивме, утре и во четврток времето ќе биде претежно стабилно и суво, односно променливо облачно со сончеви периоди. Особено утре ќе дува...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ НАЈАВУВА: Врнежи претежно од снег, проверете кога!

Ј.К.Д
– Како што најавивме до вторник ќе има врнежи претежно од снег и тоа од локален карактер и повеќе застапени во западните и во југозападните...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ НАЈАВУВА: Драстични промени на времето, проверете кога

Ј.К.Д
– Како што најавивме и во следните денови времето во Македонија ќе биде променливо облачно, повремено со сончеви периоди но и со услови за слаби...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ НАЈАВУВА: Сонце, па пак дождови, проверете кога

Ј.К.Д
– Денес времето во Македонија ќе биде променливо облачно и потопло со сончеви периоди, подолги во јужните предели. Претпладнево во североисточните планински предели сеуште ќе...