36.8 C
Скопје
18:24 - 18 јуни, 2024

Ознака : дожд

Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Попоски предупредува на страшно невреме, поплави и лизгање на земјиштето му се закануваат на Балканот

Еспресо
– Од денес, па се до 18 мај, на повеќе места низ регионот постои опасност од појава на поплави и лизгање на земјиштето, како и...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Попоски: Циклонска активност ни носи поројни дождови и силен ветер, еве кога

Еспресо
– За време на овој викенд се уште во Македонија ќе се задржи вистинското ПРОЛЕТНО време со максимални температури кој ќе се искачуваат во интервалот од...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Попоски најавува топло време, но еве кога да земете чадор!

Еспресо
– Во Македонија продолжува периодот на стабилно, суво и претежно сончево време. Ќе биде и ЗНАЧИТЕЛНО ПОТОПЛО преку ден и тоа поради продорот на ТОПЛА воздушна маса од...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Попоски најавува нов бран врнежи на дожд и снег, еве кога

Еспресо
– Денес и утре во Македонија следува стабилно, суво и сончево време со мала до умерена локална облачност. Во текот на утрешниот ден ќе започне...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Славчо Попоски: Доаѓа студен и влажен бран, снег на планините, еве кога

Еспресо
– Под влијание на СТУДЕНА воздушна маса од север, следува ЗАСИЛЕН ветер од северен правец, кој ќе биде наизразен оваа ноќ и во текот на утрешниот ден,...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

(Видео) Вознемирувачко: Во Кина црви и лигави бубачки паѓаат од небо!

Еспресо
Кинеските власти допрва треба да ја откријат причината за овој чуден феномен, а на интернет кружат различни теории. Збунетите жители на Пекинг се предупредени да...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Попоски: Македонија под влијание на циклон, следуваат нови врнежи, еве кога!

Еспресо
– До крајот на оваа недела и тоа под влијание на циклонска активност од запад, како и на серија влажни воздушни бранови времето во Македонија ќе...
ЛајфстајлСекојдневие

Попоски најавува ИНТЕНЗИВНИ и ОБИЛНИ повремени врнежи од дожд и снег на планините

Еспресо
– Во текот на оваа седмица нашата територија ќе се наоѓа под влијание на ИЗРАЗЕНО ЈУЖНО воздушно струење и циклонска активност од запад. Ќе дува...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Попоски најавува претпазливост од бурни дождови и ветер со 90 км/час, еве кога

Еспресо
– Целиот регион е под закана од МОЌНИОТ циклонски систем од запад кој го нарековме „ЧУДОВИШТЕ ОД ЦИКЛОН”. Истиот во регионот веќе условува дожд и...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Попоски најавува: ГОЛЕМ ВЛАЖЕН воздушен бран и ПОИНТЕНЗИВНИ врнежи од дожд, еве кога

Еспресо
– Територијата на Македонија се наоѓа под влијание на јужно струење на висина, и истото условува НАТПРОСЕЧНО ВИСОКИ температури на воздухот. Времето и понатаму ќе биде...