10.8 C
Скопје
09:37 - 10 декември, 2022

Ознака : невреме

Ви Препорачуваме Еспресо Лајфстајл Секојдневие Слајдер

Попоски предупредува: Чудовишниот циклон се приближува кон Македонија, подгответе се за големо невреме!

Еспресо
Моќниот циконски систем од запад полека му се приближува на регионот и на Македонија и истиот веќе започна да влијае на времето кај нас и...
Ви Препорачуваме Секојдневие Слајдер

Попоски предупредува на чудовишен циклон што ќе „удри“ на Македонија: Силно невреме, многу дожд, разурнувачки ветер, еве кога да внимавате!

Еспресо
– Може слободно да се каже дека за време на викендот, како и во почетокот од следната седмица регионот и Македонија ќе ги зафати “ЧУДОВИШТЕ ОД...
Ви Препорачуваме Еспресо Секојдневие Слајдер

Попоски предупредува на НЕВРЕМЕ, поројни врнежи и силен ветер (65 км/ч)

Еспресо
– Во следните часови и во текот на претстојната ноќ територијата на Македонија ќе биде под влијание на ГОЛЕМ ВЛАЖЕН воздушен бран од Медитеранот. Насекаде ќе...
Ви Препорачуваме Секојдневие Слајдер

Славчо Попоски најавува снег и кај нас и големо невреме

Еспресо
– Под влијание на влажна и нестабилна воздушна маса од запад и северозапад денес и тоа од западните предели ќе започнат поројни врнежи од дожд....
Ви Препорачуваме Секојдневие Слајдер

Славчо Попоски: Ново невреме со пороен дожд (и во Скопје), еве кога

Еспресо
– Денес повторно на повеќе места низ Македонија ќе има пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално можна е појава на ново НЕВРЕМЕ проследено со...
Ви Препорачуваме Секојдневие Слајдер

Славчо Попоски предупредува на НЕВРЕМЕ со интензивен пороен дожд и силен ветер

Еспресо
– Денес и утре, особено во попладневните и вечерните часови, на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе...
Ви Препорачуваме Секојдневие Слајдер

Славчо Попоски: Внимание на ново невреме, бура, поројни дождови (и во скопската котлина)

Еспресо
– Во следните денови под влијание на изразена влажна и нестабилна воздушна маса особено од пладневните часови па натаму на многу места низ Македонија ќе...
Ви Препорачуваме Секојдневие Слајдер

Славчо Попоски предупредува на НЕВРЕМЕ, надлежните да се подготват за сериозен дожд кој може да услови поплавувања!

Еспресо
– Многу нестабилно време е пред нас во следниот период, а особено од утре па натаму нестабилноста ќе биде нагласена и на многу места низ...
Ви Препорачуваме Секојдневие Слајдер

Славчо Попоски: Доаѓа ново големо невреме, претпазливост поради можни штети

Еспресо
– Продолжува нестабилната временска состојба во Македонија, денес попладне и навечер, како и во следните денови, ќе има ново локално и ГОЛЕМО НЕВРЕМЕ проследено со...
Ви Препорачуваме Секојдневие Слајдер

Славчо Попоски најавува серија на нови невремиња (невреме и во Скопје)!

Еспресо
– Продолжува многу нестабилното време и на многу места проследено со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално повторно ќе има појава на ПОИЗРАЗЕНО НЕВРЕМЕ...