14.8 C
Скопје
06:57 - 22 мај, 2024

Ознака : торнадо

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

(Видео) Страшно невреме го погоди Родос: Торнадо откорна дрва, луѓе заробени во автомобилите

Еспресо
Невреме придружено со град, силнa бура и торнадо го погоди грчкиот остров Родос денес рано наутро. Поради високото ниво на вода, граѓаните дури останаа заробени...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Попоски: Големо невреме доаѓа во регионот, постои опасност од торнадо!

Еспресо
– Најпрвин Словенија, потоа Хрватска, Јадранот, Босна и Херцеговина, Црна Гора, соседна Србија па Македонија утре попладне и навечер ќе биде зафатена од студен фронт...
АстроСлајдерХороскоп

Животни предизвици: Судбината подготви тест за три хороскопски знаци во декември

Еспресо
Астролозите именуваа три знаци од Зодијакот кои може да се соочат со животни предизвици во декември 2022 година. Еве на што треба да бидат подготвени...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСекојдневиеСлајдер

(Видео) Торнадо „како чудовиште“ ги преплаши капачите на Халкидики; едни шокирани, други тврдат „тоа се случува секоја година“

Еспресо
Застрашувачка глетка денеска ги вознемири капачите на плажа на Халкидики. Туристите кои одмараа на плажата Паљури на југот на Касандра беа сведоци на огромно торнадо...
Ви ПрепорачувамеЕспресо

Се бројат штетите по торнадото во Германија: откорнати покриви и дрвја; надлежните апелираат граѓаните да останат дома

Еспресо
Се бројат штетите во Германија, по силното торнадо што го погоди Падерборн, во западна Германија, при што беа повредени најмалку 30 лица. На видеата на...