13.8 C
Скопје
09:57 - 28 февруари, 2024

(Видео) Торнадо „како чудовиште“ ги преплаши капачите на Халкидики; едни шокирани, други тврдат „тоа се случува секоја година“

Застрашувачка глетка денеска ги вознемири капачите на плажа на Халкидики.

Туристите кои одмараа на плажата Паљури на југот на Касандра беа сведоци на огромно торнадо кое одеднаш се формираше недалеку од брегот.

Снимката се појави на социјалните мрежи и веднаш стана вирална.

– Изгледа како чудовиште – напиша еден преплашен корисник.

Други се обидоа да ја смират ситуацијата.

– Чест и познат временски феномен. Тоа се случува речиси секоја година. Само сега е поголем..нема причина за еколошка хистерија – додаде друг корисник.

– Вонземјани ни земаат вода – се пошегува еден корисник, пренесува Објектив.

Слични објави

Ана Севиќ за новата работа во „Ѕвездите на Гранд“: Децата ме бојкотираат

еспресо

(Фото) Моника Левински на голема врата се врати на сцената: Никогаш не изгледала подобро

еспресо

(Фото) Прва објава на Ана Бекута по отсуството од „Ѕвездите на Гранд“: Еве со што е преокупирана пејачката

еспресо

Астропрогноза за среда, 28 февруари: Страст за Раковите, радосна вест за Рибите

еспресо

(Видео) Гога Секулиќ го прослави роденденот на луксузна дестинација: Пејачката покажа какво изненадување ја дочекало во хотелот

Еспресо

„Ќе ти ја скратиме косата“: Српската пејачка била жртва на демнач и добивала застрашувачки закани на домашна адреса

Еспресо
Се вчитува....